Besök hos Gunilla Falk i Luvos lördag den 12 september

Följ med på guidning hos fotografen och naturkännaren Gunnila Falk 5 mil väster om Jokkmokk. På programmet står en tur upp på Luvosberget, ett besök vid den magiskt vackra lomtjärnen och avslutning vid Luvosluspen med utsikt mot fjällvärden och Karatssjön. Max 10 deltagare. Ett unit tillfälle för våra medlemmar. Anmäl dig senast 7:e september på telefon till Ann-Marie Smeds på 0971- 101 07 eller per sms till 070-331 77 96.

Ta med dig rejält med matsäck, oömma kläder och skor och kikare om du har.

Ta hand om varandra och kom ihåg att håll avstånd. Vi ber dig stanna hemma om du har minsta förkylningssymptom. Läs mer om våra riktlinjer under pandemin här.

Varmt välkomna!

Dela

Kommentera

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.