Kom på årets viktigaste helg i länet!

Den 6-8 mars är det dags för länsstämmohelg i Kalix med Naturskyddsföreningen. Förutom söndagens länsstämma där du kan göra din röst hörd och påverka beslut så bjuder lördagen på en heldag på temat våtmarker och vattenmiljöer. Ta del av hela programmet här. Vi vill gärna uppmuntra våra medlemmar till att engagera sig och har därför beslutat att ersätta en del av dina utlägg för resa och boende. Ta chansen till att träffa nya vänner, lär dig nya saker och säg din åsikt!

Läs mer om helgen och anmäl dig här senast 24 februari.

/Styrelsen genom Ida Jansson

 

Dela

Kommentera

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.